VITPEA
enterprise s.r.o.

Články 

Lůžkoviny a doplňky do postýlky

10.05.2017     
📂Spinkání miminek     
✎Candide


luzkoviny-spinkaní-do postýlky-miminko-spaní-spinkání

Deka, spací pytel nebo zavinovačka? Toť otázka. Zavinovačka bude zřejmě vaší první volbou, neboť se s ní setkáte už v porodnici.

Miminka milují pevná zavinutí, protože se v nich cítí bezpečně a zavinování snižuje počet spontánních probuzení v noci. Nicméně s ní vydržíte pouze do té doby, dokud z ní miminko nevyroste nebo se nezačne odkopávat. Následuje tedy druhá možnost a tou je spací pytel, který je také vhodný pro novorozeňata, u kterých hrozí, že by si deku mohla přetáhnout přes obličej. Ve spacím pytli má miminko volnost pohybu a vy s ním můžete snadno manipulovat – ve spacím pytli můžete dítě přenést do kočárku nebo třeba do autosedačky, aniž byste ho museli budit. Nicméně je dobré dítě na peřinku učit, aby vědělo, k čemu slouží a jak se používá. Nejlépe kombinovat obojí varianty.

Jaká je správná poloha miminka v postýlce?

Zatímco klasický polštář u miminek řešit nemusíte, tak na co byste si naopak měli dát pozor je polohování miminka. Dříve se miminka pokládala na bříško, dnes však lékaři doporučují polohu na zádech, která snižuje riziko syndromu náhlého úmrtí dítěte. Polohovat miminko je velmi důležité do 6 měsíců dítěte – k tomu vám může posloužit panda polštářek a polohovací válečky. Miminka tráví velmi mnoho času v poloze vleže, následkem toho se jim mohou rozvíjet různé lebeční deformace a panda polštářek zabraňuje právě zplošťování hlavičky. Je vyroben z líné pěny, která při tělesném kontaktu změkne a rovnoměrně tak rozkládá tlak materiálu na hlavičku. Polštářek můžete využít nejen v postýlce, ale všude, kde děťátko leží, tzn. V kočárku, v kolébce nebo třeba na hrací dece. Polohovací válečky slouží k tomu, abyste svému miminku zajistili ideální polohu (na zádech nebo na boku) při spaní již od narození a abyste předešli přetáčení miminka a následné přeležení ručiček. Válečky můžete snadno nastavovat pomocí suchého zipu. Značka Candide má patentované ergonomické válečky, které jsou unikátní tím, že jejich zkosený tvar umožňuje volný pohyb ručiček – ty jsou totiž v nižší úrovni než ramínka, což u klasických válečků nebývá zvykem.

Co vybrat do postýlky?

Mantinely na postýlku nejsou pouze okrasnou záležitostí, ale mají i funkci ochranou, neboť zabraňují přímému kontaktu dítěte s tvrdými lamelami. Kolikrát už se vaše miminko probudilo ze sladkého spánku jen proto, že se bouchlo o příčku postele?

Naopak čistě estetickou funkci mají tzv. nebesa, která v pokojíčku vytváří tu pravou atmosféru navozující spánek. Když už jsme u těch doplňků, musíme zmínit také kolotoč nad postýlku, který je ideálním nástrojem, jak uklidnit miminko před spaním. Kromě toho může vaše miminko stimulovat a sloužit k jeho pobavení. K dalším nástrojům uspávání patří také tzv. muchláčci nebo mazlíčci, což jsou plyšové hračky, které v miminku vyvolávají pocit bezpečí.

Absolutním hitem mezi usínáčky je plyšový zajíček Candide jehož součástí jsou dvě srdíčka – jedno nosí při sobě maminka, aby se do něj uložila její vůně, a druhé zůstává s miminkem. Pokud vůně vyprchá, srdíčka se jednoduše zamění (srdíčka jsou na suchý zip a snadno se dají připevnit k oblečení, na ramínko). Díky tomuto usínáčkovi se vaše miminko bude cítit stále v bezpečí, neboť vůně matky dítě uklidňuje. Funkční produkty vhodné ke spánku Candide opravdu umí,..